Přímý let z Letiště Helsinky-Vantaa (HEL)

Přímé lety do 117 destinací zajišťují 27 letecké společnosti.

Zásadní informace týkající se Letiště Helsinky-Vantaa

Název letiště Letiště Helsinky-Vantaa
Kód letiště (IATA) HEL
Město Vantaa
Země Finland (FI)
Úplná adresa Letiště Helsinky-Vantaa
Zeměpisná šířka 60.321042
Zeměpisná délka 24.952860
Webové stránky Finavia.fi
Zobrazit na mapě Google maps
Letiště Helsinky-Vantaa
Letiště Helsinky-Vantaa
Letiště Helsinky-Vantaa
Letiště Helsinky-Vantaa
Letiště Helsinky-Vantaa
Letiště Helsinky-Vantaa

Zařízení a služby letiště Helsinky-Vantaa

Letiště Helsinki-Vantaa je hlavní mezinárodní letiště obsluhující město Helsinky ve Finsku. Je to největší a nejrušnější letiště v zemi, které ročně odbaví miliony cestujících. Letiště se snaží poskytovat cestujícím pohodlný a pohodlný zážitek prostřednictvím řady prvotřídních zařízení a služeb.

Zařízení

 • Budovy terminálu: Letiště Helsinki-Vantaa se skládá z dvě hlavní budovy terminálů: Terminál 1 a Terminál 2. Tyto terminály jsou dobře navržené a vybavené moderním vybavením, které zajišťuje hladký tok cestujících a zlepšuje zážitek z cestování.
 • Maloobchod a restaurace: Letiště nabízí širokou škálu obchodů, butiků a bezcelních prodejen, kde si cestující mohou dopřát nakupování kosmetiky, vůní, módy a suvenýrů. Je zde také mnoho restaurací, kaváren a barů, které nabízejí místní i mezinárodní kuchyni.
 • Salonek: Letiště Helsinki-Vantaa má několik salonků, kde mohou cestující relaxovat, odpočívat a vychutnávat si občerstvení a nápoje zdarma. Tyto salonky poskytují klidné prostředí a pohodlné možnosti sezení pro ty, kteří hledají soukromí a klid mezi lety.
 • Wi-Fi a dobíjecí stanice: Letiště nabízí bezplatné Wi-Fi připojení ve všech terminálech, což cestujícím umožňuje zůstaňte ve spojení a procházejte internet. Kromě toho je k dispozici několik nabíjecích stanic pro dobíjení elektronických zařízení.
 • Hřiště pro děti: Cestování s malými dětmi může být náročné, ale letiště Helsinki-Vantaa to díky vyhrazeným dětským hřištím trochu usnadňuje. Tyto prostory jsou vybaveny hračkami, hrami a aktivitami, aby se děti zabavily při čekání na let.
 • Ztráty a nálezy: V případě ztracených věcí nebo nesprávně umístěných zavazadel má letiště vyhrazené místo pro ztráty a nálezy oddělení pomoci cestujícím získat jejich věci. Personál je efektivní při správě ztracených věcí a pomáhá cestujícím najít jejich věci.

Služby

 • Cla a přistěhovalectví: Letiště Helsinki-Vantaa má efektivní celní a imigrační postupy k zajištění bezproblémového vstupu a výstupu pro mezinárodní cestující. Přilétající cestující procházejí imigrační kontrolou, zatímco odlétající cestující procházejí bezpečnostními kontrolami a celním odbavením.
 • Služby zavazadel: Letiště nabízí služby zavazadel, včetně balení zavazadel a bezpečných skladovacích zařízení. Cestující si mohou zabalit zavazadla, aby je během cesty ochránili, nebo využít úschovnu, pokud chtějí prozkoumat město bez zavazadel.
 • Půjčovna aut a taxislužby: Pro cestující, kteří hledají pohodlnou pozemní dopravu, letiště má k dispozici řadu autopůjčoven a taxislužeb. Cestující si mohou snadno pronajmout auto nebo si pronajmout taxi, aby dojeli do cílové destinace.
 • Zdravotnická zařízení: V případě jakékoli lékařské pohotovosti má letiště Helsinki-Vantaa plně vybavené lékařské centrum s vyškolenými zdravotníky. Zdravotní středisko poskytuje základní lékařskou péči, první pomoc a pomoc cestujícím v nouzi.
 • Speciální pomoc: Letiště se pyšní tím, že nabízí vynikající služby pro cestující se sníženou pohyblivostí nebo postižením. Na celém letišti je poskytována zvláštní pomoc, včetně přístupných toalet, výtahů, ramp a služeb pro vozíčkáře.
 • Veřejná doprava: Letiště Helsinki-Vantaa má dobré spojení s městem veřejnou dopravou. Cestující mají snadný přístup k autobusům, vlakům a taxíkům, aby se dostali do požadovaných destinací v Helsinkách a jejich okolí.

Letiště Helsinky-Vantaa Často kladené dotazy

Můžete mi říct kód IATA přiřazený letišti Letiště Helsinky-Vantaa?

Kód HEL byl přiřazen letišti Letiště Helsinky-Vantaa Mezinárodní leteckou dopravní asociací (IATA).

Jak dlouho trvá nejdelší let?

Ze Letiště Helsinky-Vantaa je nejdelší nabízený let do Tokyo International Airport (HND) s přibližnou dobou trvání 13h 30m na palubě Airbus A350-900.

Jaké letecké společnosti provozují lety na Letiště Helsinky-Vantaa?

Celkem 27 dopravců poskytuje služby na letišti Letiště Helsinky-Vantaa, mezi nimiž vynikají prominentní letecké společnosti jako: Finnair, Norwegian Air Intl, Ryanair, SAS, Lufthans

Které letiště by mělo být použito při odletu z Vantaa letecky?

Cestující odjíždějící z Vantaa často preferují Letiště Helsinky-Vantaa (HEL) kvůli jeho výhodné poloze.

Kolik je letišť v blízkosti Vantaa?

K dispozici je 1 letiště pro cestující, zahrnující:

5 VÝHOD REZERVACE LETENEK S AviaskenerEM

1

Hledáme nejlepší nabídky letů

2

Nevyžadujeme žádné další poplatky nebo provize

3

Spolupracujeme s mnoha partnery, abychom vám nabídli nejlepší ceny

4

Aviaskener výhradně spolupracuje s etablovanými a důvěryhodnými společnostmi

5

Buďte informováni o nejaktuálnějších top nabídkách. Vyberte si cíl a dostávejte aktualizace o jakýchkoli změnách cen

Recenze

star
star
star
star
star
4,5/5 (1493 recenze)

Úžasný nástroj pro nalezení nejlevnějších letů. Uživatelsky přívětivé rozhraní a rychlé výsledky. Aviaskener usnadňuje plánování cest.

star
star
star
star
star
5

Carla

Aviaskener konzistentně nabízí nejlepší nabídky letů. Jeho komplexní vyhledávací motor je nepřekonatelný. Ušetřil mi čas i peníze!

star
star
star
star
star
4

Mikalau

Našla jsem lety, které jsem nikde jinde nenašla, díky Aviaskener. Je efektivní, spolehlivý a snadno se používá.

star
star
star
star
star
5

Andrea

Pokaždé, když použiji Aviaskener, najdu skryté poklady. Má široký výběr leteckých společností a destinací. Výjimečný nástroj pro cestovatele.

star
star
star
star
star
5

Marko

Rezervace s Aviaskener je vždy hladký proces. Nabízí jasné možnosti a pomáhá mi dělat nejlepší cestovní rozhodnutí.

star
star
star
star
star
5

Alex

Aviaskener předčil mé očekávání. Nejenže jsem našel levné lety, ale také zákaznický servis byl na vysoké úrovni. Musí používat pro cestovatele.

star
star
star
star
star
4

Tony

Aviaskener zjednodušuje plánování cest. Jeho intuitivní design a rozsáhlé možnosti letů z něj udělaly můj oblíbený nástroj pro cenově dostupné výlety.

star
star
star
star
star
5

Emmanuella